گام مهم وزارت بهداشت جهت حمایت از استارت‌آپ‌های دیجیتال سلامت

گام مهم وزارت بهداشت جهت حمایت از استارت‌آپ‌های دیجیتال سلامت

مرکز نوآوری و شتابدهی دیجیتال سلامت کشورidhealth.ir، با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توانست با شناسایی و حمایت از استارت‌آپ‌های حوزه سلامت، به کمک ساختارهای سنتی حوزه سلامت آمده و با ایجاد کسب‌و‌کارهای نوین این عرصه را تحت تاثیر قرار دهد.

استارت‌آپ «اچ پن» یکی از این استارت‌آپ‌هاست که به منظور ارائه خدمات پرستاری و پزشکی در منزل با توجه به گسترش شهرها و افزایش معضلات شهری از جمله ترافیک و هزینه‌های حمل‌و‌نقل و … ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، محمد‌جعفر، سازنده این اپلیکیشن در گفتگو با روابط عمومی مرکز نوآوری و شتابدهی دیجیتال سلامت، با اشاره به برخی مشکلات نظارتی در این حوزه، ارائه این‌گونه خدمات به بیماران را در شرایط فعلی در انحصار برخی مراکز خاص پرستاری، کلینیک‌های تخصصی پرستاری و Home Careها دانست و «اچ پن» را  به‌عنوان یک اپلیکیشن ساده، جهت دریافت خدمات مورد نیاز پرستاری و پزشکی برای تمام مردم معرفی کرد.

وی در خصوص مهم‌ترین ویژگی‌های این نرم‌افزار که آن را نسبت به سایر اپلیکیشن‌ها متمایز می‌کند، تصریح کرد: با این نرم‌افزار نیازی نیست بیماران برای یک چکاپ معمولی به دکتر مراجعه کرده و هزینه ویزیت بالایی پرداخت کنند و زمان زیادی را از دست بدهند. «اچ پن» از طریق مراکز دارای مجوز وزارت بهداشت خدمات خود را به مردم ارایه می‌دهد و خدمات آن کاملا مطابق دستورالعمل‌های وزارت بهداشت خواهد بود.

محمد‌جعفر همچنین در خصوص نحوه عملکرد این اپلیکیشن ادامه داد: مخاطب می‌تواند با نصب این برنامه روی موبایل موقعیت خود را مشخص کرده و درخواست حضور دکتر و پرستار در منزل را ارسال کند و در پایان کار نیز به صورت نقدی و یا از طریق پرداخت آنلاین و اعتباری هزینه سرویس دریافتی خود را پرداخت کند.

وی با اشاره این‌که این نرم‌افزار به زودی وارد بازار خواهد شد، ابراز امیدواری کرد با ارائه خدمات این اپلیکیشن در حوزه سلامت گام موثری در جهت ارتقای وضعیت سلامت جامعه برداشته شود.