نشست معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد با استاد و جمعی از دانشجویان گروه برنامه‌ریزی شهری دانشگاه یزد، با موضوع کانون سلامت محله

نشست معاونت امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد با استاد و جمعی از دانشجویان گروه برنامه‌ریزی شهری دانشگاه یزد، با موضوع کانون سلامت محله

دکتر لطفی، معاون امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی یزد، طی نشستی با استاد و دانشجویان گروه برنامه‌ریزی شهری دانشگاه سراسری یزد، در مورد کانون سلامت محله دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، در ابتدای این نشست مدیرگروه آموزش و ارتقای سلامت طرح تبسم و کانون سلامت محله را تشریح کرده و فعالیت‌های انجام شده در استان، بخصوص محله اسکان یزد را توضیح داد.

در ادامه دکتر زمانی، استاد گروه برنامه‌ریزی شهری دانشگاه یزد، ضمن علاقه‌مندی به طرح کانون سلامت محلات، آمادگی این گروه را جهت همکاری و اجرای هدفمندتر این طرح اعلام کرد.

دکتر زمانی هدف اصلی برنامه‌ریزی شهری را سلامت مردم دانست. مدیریت برنامه‌ریزی شهری تأثیر مستقیم بر سلامت مردم و مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت دارد.

دکتر لطفی، معاون امور اجتماعی دانشگاه یزد، نیز گفت: باید فاصله علم و عمل را کم کرد و شاهد حضور اساتید و دانشجویان در سطح محلات، جهت انجام پروژه‌های علمی باشیم.

وی گفت: ما می‌توانیم پژوهش‌هایی با موضوع برنامه‌ریزی شهری و سلامت انجام دهیم و باید محلات محل تولید دانش باشند.

دکتر لطفی افزود: خیلی از عوامل خطر، منشاء اجتماعی دارد و باید در خود اجتماع آنها را کنترل کنیم.

همچنین دکتر زمانی، استاد گروه برنامه‌ریزی دانشگاه یزد، گفت: باید از تجمع‌های مذهبی استان برای افزایش سواد سلامت مردم استفاده کرد. وی گفت: می‌توانیم در مورد مشارکت در تمام زمینه‌ها کار کرد و رفرانس‌ها را بررسی و بهره‌برداری کنیم.

در پایان دکتر لطفی، معاون اجتماعی دانشگاه، بیان داشت: حضور دانشگاهیان و دانشجویان در محلات می‌تواند به پررنگ شدن حضور و مشارکت مردم کمک کند و درجه اعتماد مردم را بالا ببرد. باید اولویت‌ها و نیازها از سطح محله جمع و شناسایی شود تا شاهد مشارکت مردم باشیم.

در پایان تصمیم بر این شد تا گروه برنامه‌ریزی شهری دانشگاه بازدیدی از طرح تبسم اسکان داشته باشند.