معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان: خرید دستگاه سی‌تی‌آنژیو را در شورای برنامه‌ریزی استان پیگیری می‌کنیم

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان: خرید دستگاه سی‌تی‌آنژیو را در شورای برنامه‌ریزی استان پیگیری می‌کنیم

دومین شورای سلامت و امنیت مواد غذایی لرستان در سال جاری، به ریاست معاون سیاسی امنیتی استاندار تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان در این جلسه گفت: خرید دستگاه سی‌تی‌آنژیو را در شورای برنامه‌ریزی استان پیگیری خواهیم کرد.

محمود ثمینی عنوان کرد: دستگاه سی‌تی‌آنژیو یکی از نیازهای مهم حوزه درمان در استان است که تلاش می‌کنیم هزینه خرید آن را تا حدود زیادی تأمین کنیم.

وی اظهار کرد: آموزش عمومی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه سلامت است که باید تمامی دستگاه‌های اجرایی برای اجرای هر چه بهتر آن در کنار دانشگاه علوم پزشکی قرار بگیرند.

ثمینی ادامه داد: طی چند ماه اخیر اقدامات بسیار خوبی در راستای رفع مشکلات بهداشت و درمان مردم انجام شده است که جای تقدیر دارد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار تأکید کرد: انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی اعتبار ۳۰ درصد پروژه‌های بازآفرینی شهری را به موقع پرداخت کنند.

تشریح ویژگی‌های کالاهای غذایی، صنعتی و داروهای آسیب‌رسان و انتظارات از دستگاه‌های مختلف اجرایی برای جلوگیری از تبلیغات این کالاها در رسانه‌ها، به ویژه صدا‌و‌سیما یکی از موارد عنوان‌شده در این جلسه بود.

مقوله بیماری‌های مشترک بین انسان و دام، از جمله سیاه‌زخم و هاری دیگر بند عنوان‌شده در این جلسه بود که ساماندهی طرح جمع‌آوری، عقیم‌سازی و یا اتلاف سگ‌های ولگرد، واکسینه کردن دام‌ها برای پیشگیری از بیماری سیاه‌زخم، با مشارکت سازمان دامپزشکی و مشارکت دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط برای اجرای هر چه بهتر برنامه جمع‌آوری سگ‌های ولگرد به تصویب رسید.

ترویج زایمان طبیعی، تغذیه با شیر مادر و حمایت از مادران در دوران شیردهی یکی دیگر از موارد تشریح‌شده در این جلسه بود که با توجه به ضرورت موضوع و با دستور معاون سیاسی امنیتی استاندار، دستگاه‌های اجرایی موظف شدند در چارچوب دستورالعمل، برنامه حمایت از مادران در دوران شیردهی را انجام دهند.