معاون استاندار یزد، در دومین مجمع سلامت شهرستان میبد: اجتماعی‌سازی سلامت وظیفه‌ای همگانی و فرابخشی است

معاون استاندار یزد، در دومین مجمع سلامت شهرستان میبد: اجتماعی‌سازی سلامت وظیفه‌ای همگانی و فرابخشی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد با بیان این‌که سلامت یکی از مولفه‌های امنیت پایدار است، گفت: اجتماعی‌سازی سلامت و‌ظیفه‌ای همگانی و فرابخشی است.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، احمد ترحمی در دومین مجمع سلامت شهرستان میبد، اظهار کرد: سلامت یکی از مولفه‌های امنیت پایدار است و اجتماعی‌سازی سلامت وظیفه همگانی و فرابخشی می‌باشد.

وی به فرمانداران و بخشداران استان و مدیران دستگاه‌های دولتی توصیه کرد: در ر‌صد سلامت، امنیت روانی و غذایی جامعه، ارتقای سطح سواد سلامت و مقوله اجتماعی شدن این حوزه هیچ محدودیت و مانعی قائل نشوند و اولویت کاری خود را به نشاط سیاسی اجتماعی و سلامت همگانی بدهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: تشکل‌های مردم‌نهاد و خیرین نقطه اتکا و قوت ما در حوزه سلامت هستند و نقش بانوان و جوانان در این حوزه موثر و کارآمد است.

ترحمی بر استفاده از ظرفیت خیرین، سرمایه اجتماعی نخبگان، رسانه‌ها، استفاده حداکثری از فرصت‌های فضای مجازی، سمن‌ها، تکیه بر برنامه‌محوری و استفاده از ساختارهای موجود ‌در حوزه سلامت تاکید کرد.

این مسئول ادامه داد: مقوله سلامت و اجتماعی‌سازی آن‌ یک موضوع درون‌سازمانی، درون‌گروهی و مختص به یک بخش نیست بلکه وظیفه‌ای همگانی است و نیاز به عزم جدی دارد و لازم است در این راستا همه دستگاه‌ها همکاری داشته باشد.‌

وی تصریح کرد: مجمع سلامت شهرستان‌ها در راستای وظایف مجمع استان باید نقش هر یک از دستگاه‌ها، نهادها و سمن‌ها را در مسیر سلامت اجتماعی و ارتقای سواد سلامت و امنیت روانی جامعه تبیین و ترسیم کند، زیرا رسالت ما پیشگیری از بیماری و اجتماعی شدن مقوله سلامت، همگرایی، هم‌افزایی و همیاری در این مسیر است.

‌وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی و امکانات کلینیکی و پاراکلینیکی به تنهایی افتخار نیست بلکه افتخار واقعی افزایش سواد سلامت جامعه، توانمندسازی مردم، کمک به پیشگیری از بیماری و تحمیل هزینه‌های سنگین پزشکی به مردم است بنابراین باید برای نشاط اجتماعی و سلامت عمومی مردم گام برداریم تا شاهد جامعه‌ای سالم، پویا، بانشاط و شاداب باشیم.