معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تلاش می‌کنیم مددکاری و مددجویی را در جامعه ترویج دهیم

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز: تلاش می‌کنیم مددکاری و مددجویی را در جامعه ترویج دهیم

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که تلاش می‌کنیم مددکاری و مددجویی را در جامعه ترویج دهیم، تاکید کرد: جامعه ما به مددکار نیاز دارد و تنها کارآیی مددکاری، حل مشکلات مالی بیماران در بیمارستان نیست؛ بلکه باید روند مددکاری و مددجویی در جامعه حاکم باشد.
به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر علی‌اکبر طاهراقدم در مراسم گرامیداشت روز جهانی مددکاری، با بیان این‌که این برنامه به مناسبت قدردانی از مددکاران در آستانه روز مددکار مصادف با بیست‌و‌نهم اسفند‌ماه برگزار می‌شود، اظهار کرد: خداوند، بزرگ‌مددکار در کل کائنات است و کار شما که از همنوعان خود دستگیری می‌کنید، کاری خدایی است.

وی با تاکید بر ضرورت تلاش برای جذب حمایت از کانون‌های سلامت و انجمن‌های حمایتی برای کمک به بیماران نیازمند، افزود: موظف هستیم از کسانی که در راستای رفع مشکلات مردم تلاش می‌کنند، قدردانی کنیم، مددکاران نیز به مثابه افراد خیری هستند که درست در لحظه نیت به انجام کار خیر، بهشتی می‌شوند.

ابراهیم صومی، مدیر بازرسی عملکرد و پاسخگویی و رسیدگی به شکایات دانشگاه علوم پزشکی تبریز، نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: کار مددکاری هنر است و با اجرای برنامه پایش‌ها و بازرسی‌ها در دانشگاه، اقدامات مددکارانمان در جلب مشارکت خیران قابل توجه است.

وی با تاکید بر این‌که مددکاری در سطح استان در وضعیت خوبی قرار دارد و با ابراز خرسندی از تغییر نگاه‌ها نسبت به مددکاران، بیان کرد: خوشبختانه نگاه‌ صرف تخفیف‌دهنده مالی به مددکاران عوض شده است و مددکاران از نگاه مردم، مرهم آلام دردمندان هستند.

وی با اشاره به حرکت به سوی تخصص‌گرایی و داشتن مدرک مرتبط در حوزه مددکاری اجتماعی، اظهار کرد: دانشگاه تلاش می‌کند تا در سال آینده مددکاران اجتماعی تحصیلکرده این رشته باشند.

در پایان این مراسم، مددکاران مشکلات و پیشنهادات خود را در حضور مسئولان حاضر در جلسه مطرح کردند و با اهدای لوح، توسط  قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، از مددکاران اجتماعی تجلیل شد.