معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی سبزوار: هنر در ارتقاء سطح سلامت جامعه نقشی ارزشمند دارد

معاون اجتماعی دانشگاه علوم‌پزشکی سبزوار با تاکید بر استفاده از ابزارهای فرهنگ و هنر در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سلامت گفت: هنر به زیباترین شکل ممکن می‌تواند در تغییر سبک زندگی افراد و ارتقاء سلامت عمومی نقشی ارزشمند ایفا کند.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ با هدف اجرای برنامه عملیاتی در راستای آموزش و ارتقای سطح سواد سلامت، جلسه‌ای با حضور دکتر مهران‌پور معاون اجتماعی دانشگاه و کارشناسان معاونت با حسین شمس آبادی رئیس انجمن نمایش شهرستان سبزوار و عضو شورای سیاست‌گذاری تئاتر استان، آبان ماه سال جاری در سالن جلسات معاونت اجتماعی برگزار شد.

دکتر سعید مهران‌پور در این دیدار ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه اجتماعی اظهار کرد: باید در کنار علوم‌پزشکی، از قدرت هنر هم بهره گرفت؛ ابزاری که توان و قدرت نفوذش در عرصه‌های مختلف زندگی انسان‌ها از تجارت تا ارتباطات بین فردی و گروهی و حتی دنیای سیاست بر کسی پوشیده نیست.

وی افزود: هنر به زیباترین شکل ممکن می‌تواند در تغییر سبک زندگی افراد و ارتقاء سلامت عمومی نقشی ارزشمند ایفا کند.

معاون اجتماعی دانشگاه تصریح کرد: از نقش هنر در پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر و حتی درمان بعضی اختلالات روان پزشکی که امروز بار عمده بیماری‌ها را بر جوامع انسانی تحمیل می‌کنند نیز نباید غافل شد.

دکتر مهران‌پور با اشاره به برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری مرتبط با سلامت در سطح شهرستان گفت: رسا بودن زبان هنر و استفاده از ابزارهای فرهنگ و هنر آموزش می‌تواند نقش به‌سزایی در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سلامت شهروندان داشته باشد.

اجرای نمایش‌های خیابانی با محوریت سلامت، برگزاری جشنواره تئاتر سلامت با همکاری آموزش و پروش در استان و شهرستان ازجمله برنامه‌هایی بود که در این جلسه به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.