مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: تامین و ارتقای سلامت، یک موضوع بین‌بخشی است

مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز: تامین و ارتقای سلامت، یک موضوع بین‌بخشی است

دکتر درستان، در دومین جلسه اندیشگاه سلامت استان خوزستان در سال ۹۸، بر بررسی دغدغه‌های سلامت‌محور پس از سیل در خوزستان تاکید کرد.

به گزارش دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز در اجتماعی شدن سلامت، در دومین جلسه اندیشگاه سلامت استان خوزستان، اظهار کرد: تامین و ارتقای سلامت، یک موضوع بین‌بخشی است و برای دستیابی به آن می‌بایست دستگاه‌های مختلف با همدلی و همکاری، به صورت یک‌پارچه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: به همین منظور دومین جلسه اندیشگاه سلامت، با هدف بررسی دغدغه‌ها و مسایل مرتبط با سلامت، حین و پس از بحران سیل، تشکیل شد.

درستان گفت: در این جلسه متخصصین مختلف از دانشکده علوم آب و اعضای هیئت علمی اقلیم‌شناسی و جغرافیای دانشگاه شهید چمران اهواز، متخصصین علوم زیست دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز و نمایندگان ادارات کل استان خوزستان، که به هر نحو با این موضوع در ارتباط هستند، حضور داشتند.

در ادامه دکتر غلامرضا گودرزی، رئیس اندیشگاه سلامت استان خوزستان، اظهار کرد: تبادل نظر در خصوص شرایط و موقعیت‌های پسا‌بحران و دستیابی به مجموعه راهکارها و علت‌یابی وقوع پدیده سیلاب در سطح استان خوزستان بسیار ضرورت دارد و در آینده می‌توان از نتایج آن بهره فراوان گرفت.

بر اساس این گزارش، شرکت‌کنندگان در این جلسه، بر اساس حرفه، تخصص، پژوهش و مطالعات میدانی به بیان نظرات خود پرداختند و مسایل مختلف زیست‌محیطی از ابعاد گوناگون مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، اشتراک پژوهش سلامت‌محور با دانشگاه علوم پزشکی اهواز، با هدف استفاده اعضای هیئت علمی، دانشجویان و سایر ذی‌نفعان و عضویت کلیه اعضا در مرکز اسناد و شواهد راهبردی سلامت استان، از پیشنهادات مطرح‌شده در این جلسه بود.

خاطر‌نشان می‌سازد در سال جاری اندیشگاه سلامت استان خوزستان دو بار تشکیل جلسه داده و در هر دو جلسه به بررسی ابعاد مختلف سیل، که با موضوع سلامت مرتبط هستند، پرداخته است.

در خاتمه به دلیل فراگیر بودن موضوع و مرتبط بودن تخصص‌های مختلف، مقرر شد هر یک از متخصصین شرکت‌کننده در اندیشگاه سلامت، عناوین انتظارات، مشکلات مشاهده‌شده و راهکارهای مرتبط با تخصص خود را برای جمع‌بندی نهایی، تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت‌ماه سال جاری به دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان ارسال کنند تا در گام بعدی نتایج حاصل‌شده جهت استفاده‌های آینده به مراجع بالاتر ارسال شود.