مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان: مردم همدان پنج میلیارد تومان به مجمع خیرین سلامت کمک کردند

نشست خبری در حاشیه همایش قدردانی از خیرین سلامت شهرستان ملایر برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، مدیرعامل مجمع خیرین سلامت در این نشست گفت: مجمع خیرین سلامت ملایر و همدان هر روز تکامل بیشتری پیدا کرده و با هدف شناسایی خیران و هماهنگی نیت‌های آنان با نیازهای بهداشتی درمانی اقدام می‌کند.

دکتر محمد صادق صبا افزود: در شهرستان‌های همدان دفاتر مجمع خیرین سلامت راه‌اندازی شده است که دفتر مجمع خیرین سلامت در ملایر بسیار فعال است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان تاکید کرد که باید برنامه عملیاتی برای دفاتر مجمع خیرین سلامت در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اهمیت تعامل رسانه‌ها با مجمع خیرین سلامت برای فرهنگسازی در مسایل مختلف از جمله: بهبود رفتارهای ترافیکی؛ گزارشی از مرگ و میر در تصادفات در ایام نوروز بیان کرد و توجه بیش‌تر به فرهنگ‌سازی در این موضوع را ضروری دانست.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت همدان علاقمندی این مجمع را برای مشارکت با مردم به منظور رفع مشکلات ابراز امیدواری کرد که مشکلات بیماران به ویژه مشکل بیماران سخت درمان رفع شود.

وی آموزش بانوان به منظور تشخیص زودرس سرطان سینه را مهم خواند و ابراز امیدواری کرد که بخش‌های آموزشی مجمع خیرین سلامت هدفمندتر اقدام کنند و افراد متخصص در حوزه درمان نیز مجمع خیرین سلامت را یاری دهند.

وی با اشاره به این‌که باید ساخت و سازهای فیزیکی بیمارستان‌ها برای اقامت بیماران بهبود یابد خاطرنشان کرد: که لازم است با خودمراقبتی برای کاهش ابتلای افراد به بیماری‌ها تلاش شود.

دکتر صبا با بیان این‌که بخش مددکاری و مشاوره مجمع خیرین سلامت استان همدان با کمک مردم خیراندیش برای رفع گرفتاری مردم تلاش می‌کنند گفت: بخش مددکاری ملایر نیز راه‌اندازی شده است و با کاهش هزینه بیماران خدمت‌رسانی به مردم به شکل بهتری انجام شود.

وی با اشاره به روند اداره مجمع خیرین سلامت و اقدامات کادر اجرایی افزود: تعداد یک هزار و هفتصد نفر خیر در استان با مجمع خیرین سلامت ارتباط دارند.

دکتر صبا یادآور شد: که در قالب طرح سخاوت یک و دو اقدام خوب انجام شد همچنین توانمندسازی بیماران گرفتار با کمک خیرین در دستورکار است.

وی تاکید کرد: که باید پیش‌گیری از ابتلا به بیماری مورد توجه باشد و بعد از شناسایی آنان جامعه‌ای داشته باشیم که مردم بیمار جز درد بیماری و تلاش برای درمان درد دیگری نداشته باشند.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان همدان با تاکید بر این‌که در نذرها باید کارهای آموزشی و پژوهشی نیز مورد توجه باشد گفت: منابع در اختیار مجمع از منابع مردمی است و راه‌های متفاوتی برای احراز نیازمندی افراد نیازمند وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: که انجمن اهدای عضو همدان با کمک مجمع خیرین سلامت راه‌اندازی شد و شهرستان ملایر در این زمینه نیز پیشگام است.

دکتر صبا  درخصوص رتبه‌بندی مجمع خیرین سلامت ابراز امیدواری کرد: که ما باید در خیر بودن گوی سبقت را از دیگر استان‌ها بربابد.