مجمع توسعه سلامت قم تشکیل شد

مجمع توسعه سلامت قم تشکیل شد

طی مراسمی با حضور دکتر قدیر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم، مجمع توسعه سلامت استان قم، با عنوان «مجمع توسعه سلامت امیدآوران» تشکیل شد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، این مجمع با هدف ارتباط سازمان‌های مردم‌نهاد در امر سلامت و بهداشت و درمان و توانبخشی تشکیل شده تا بتواند در راستای خدمات‌رسانی گام بردارد.

حجت‌الاسلام دکتر عباسعلی واشیان، مسئول سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: نقاط قوت و توانمندی‌های سازمان‌های مردم‌نهاد استخراج و برای پیوند این سازمان‌ها با جامعه سلامت تلاش شده است.

وی گفت: یکی از اقدامات صورت‌گرفته در این جلسه برگزاری انتخابات هیئت مدیره بود که سه نفر از نمایندگان تشکل‌های حوزه سلامت، سه نفر از نمایندگان مراکز مردم‌نهاد بهداشت، سه نفر از موسسات و مراکز مشاوره‌ای و روانشناختی، یک نماینده از مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای و اشتغال، یک نفر نماینده کارآفرین و امداد و یک نفر بازرس انتخاب شدند.

دکتر محمدرضا قدیر، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم، نیز در این جلسه گفت: عدم وجود یک مرکز جامع در این بخش احساس می‌شد که تشکیل این مجمع می‌تواند نقش موثری در ارائه کارها و توجه به مسائل اجتماعی داشته باشد.

وی گفت: باید از ظرفیت این مجمع استفاده کرده تا بتوانیم ورودی و خروجی مناسبی داشته و شاهد هم‌افزایی در کارها باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قم تصریح کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد به صورت مستقل فعالیت می‌کنند و نباید به هیچ عنوان استقلال آنها خدشه‌دار شود و دانشگاه نیز از آنها حمایت می‌کند.