راه‌اندازی نخستین موسسه خیریه با عنوان مراقبت متعالی در منزل در شیراز

مدیرگروه اخلاق پزشکی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز از راه‌اندازی نخستین موسسه خیریه با عنوان مراقبت متعالی در منزل برای شهروندان شیرازی خبر داد و گفت: این خیریه قرار است در تمامی گروه‌های تخصصی درمانی به صورت رایگان به بیماران بی‌بضاعت خدمت ارائه دهد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر سید ضیاء الدین تابعی افزود: ارائه خدمات در این مؤسسه طی چهار مرحله اجرایی می‌شود که فاز نخست آن ارائه امکانات لجستیکی است و از مهر امسال آغاز شده است.

وی با اعلام آمادگی بیش از ۶۰ پزشک متخصص و فوق‌تخصص برای همکاری با این موسسه و ارائه خدمات رایگان تشخیصی و درمانی به بیماران، گفت: در این مؤسسه با استفاده از ارزش‌های پزشکی ایرانی، علاوه‌بر مسایل علمی و آکادمیک، تلاش می‌‌شود تا افراد جامعه نیز بتوانند در این امر مهم بیماران را یاری دهند.

دکتر تابعی با اعلام این‌که خدمات این موسسه از ابتدای سال آینده به صورت گسترده در زمینه مراقبت درمانی، پرستاری و روانشناسی آغاز می‌شود، توضیح داد: پزشکان و نیکوکاران علاقه‌مند می‌توانند برای مشارکت در این اقدام خداپسندانه، آمادگی خود را اعلام کنند.

مدیرگروه اخلاق پزشکی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز با اشاره به توجه این موسسه به موازین مثبت پزشکی قدیم و نوین به همراه روح انسانیت، مراقبت متعالی را یک موضوع جهانی خواند که در برخی از کشورهای مسلمان و غربی در دستور کار قرار گرفته است و باید برای تحقق آن تلاش کرد.