رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان: بهترین زمان اهدای عضو ساعات اولیه مرگ مغزی است

رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان: بهترین زمان اهدای عضو ساعات اولیه مرگ مغزی است

رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان، گفت: هدف انجمن اهدای عضو ایرانیان فرهنگ‎سازی در زمینه اهدای عضو است و اقدامات انجمن باعث شده مساله اهدا از فرد زنده کاهش پیدا کند.

 به گزارش پایگاه دبیر خانه شورای عالی سلامت وامنیت غذایی، دکتر کتایون نجفی ‌زاده در نشست خبری روز ملی اهدای عضو با اشاره به فعالیت انجمن اهدای عضو ایران از سال ۹۴، گفت: این انجمن با هدف حمایت از اهدای عضو و کمک به وزارت بهداشت، آغاز به کار کرده است.
در این بین یکی از مهم‎ترین اهداف ما فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو بین مردم است.
وی افزود: در همین زمینه با کمک پزشکان متخصص، هنرمندان، ورزشکاران و سایر نهادها توانسته‎ایم پیشرفت‌های قابل توجهی داشته باشیم.
دکتر نجفی ‌زاده عنوان کرد: با درایت و حمایت وزارت بهداشت، ایجاد سامانه ثبت و فراهم آوری اعضا به انجمن اهدای عضو ایرانیان واگذار شد که فاز اول این پروژه شروع به کار کرده است.
وی با بیان این‎که بهترین زمان اهدای عضو همان ساعات اولیه مرگ مغزی است، گفت: به منظور فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو، اقدام به برگزاری جشن نفس کرده‌ایم که امسال به شکل دیگری برگزار خواهد شد.
با توجه به وقوع سیل در ابتدای سال جاری، امسال جشن شکل دیگری به خود خواهد گرفت تا در کنار این جریان مهم به خانواده‌‎های اهداکننده و گیرنده عضو که در مناطق سیل‌ زده با آسیب‌های جدی روبه ‌رو هستند، توجه ویژه‌ای شود.
وی ادامه داد: با توجه به این‎که در دنیا رتبه مناسبی در اهدای عضو نداریم، باید به مقوله فرهنگ سازی در این زمینه توجه جدی شود.
دکتر نجفی ‌زاده بیان کرد: اهدا از افراد مرگ مغزی کاملا به صورت رایگان انجام می ‌شود.
رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان گفت: هدف انجمن اهدای عضو ایرانیان فرهنگ سازی در زمینه اهدای عضو است و اقدامات انجمن باعث شده مساله اهدا از فرد زنده کاهش پیدا کند.