دکتر نرگس رستمی گوران، در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: سال آینده سال طلایی برای اجرایی کردن برنامه جامع سلامت استان باشد

دکتر نرگس رستمی گوران، در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: سال آینده سال طلایی برای اجرایی کردن برنامه جامع سلامت استان باشد

رئیس اداره همکاری‌های بین‌بخشی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی بعد از بازدید از معاونت اجتماعی و مرکز تحقیقات SDH در دیدار با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: کارهایی که در معاونت اجتماعی استان کردستان انجام شده است قابل تقدیر است. برنامه جامع سلامت استان تدوین شده است. ساختارهای مردم‌نهاد شکل گرفته‌اند، شورای پیام‌گزاران و خانه مشارکت مردم در سلامت تشکیل شده است و همکاری خوبی با سایر معاونت‌ها و مرکز تحقیقات SDH وجود دارد.
به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، دکتر رستمی گوران افزود: کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مهم‌ترین جایگاه تصمیم‌گیری برای سلامت استان است که باید با حضور استاندار و معاون امنیتی سیاسی و رئیس دانشگاه و مسؤلان سایر دستگاه‌ها تشکیل شود.

دکتر رستمی گوران در ادامه گفت: قطعا مصوبات کارگروه باید پشتوانه علمی داشته باشد و مستند به آمار و شاخص‌های استان تهیه شده باشد. برنامه جامع سلامت استان با همین رویکرد تدوین شده است و ان‌شاالله اجرایی می‌شود.

وی تاکید کرد که پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی خیلی مهم است که ان‌شاالله از سال ۹۸ پروژه‌هایی که با دستگاه‌های دیگر انجام می‌شود پایش می‌شوند.

دکتر غلامرضا حیدری، مشاور رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، در این دیدار گفت که معاون اجتماعی انتخاب خوبی است که دانش و توانایی و مهارت‌های لازم را برای مدیریت معاونت دارد و این نقطه مثبتی است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان به آن توجه کرده است.

دکتر حیدری اصولی بودن فعالیت‌های مرکز تحقیقات SDH را که برگرفته از اولویت‌های سایر معاونت‌ها و دستگاه‌هاست را از دیگر نقاط مثبت استان ذکر کرد.

این نشست مورخ ۳ بهمن‌ماه ساعت ۱۲ الی ۱۲:۳۰، در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.