خیرین سلامت بزرگ‌ترین پروژه خیریه دانشگاه را در ارومیه کلید زدند

خیرین سلامت بزرگ‌ترین پروژه خیریه دانشگاه را در ارومیه کلید زدند

تفاهم‌نامه دانشگاه علوم پزشکی و مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی، برای احداث ساختمان دیالیز مرکز آموزشی_‌درمانی آیت‌الله طالقانی ارومیه، به عنوان بزرگ‌ترین پروژه خیریه دانشگاه امضا شد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، در این مراسم که ۲۶ تیرماه ۱۳۹۸و همزمان با اولین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی در سال جاری برگزار شد، دکتر آقازاده، رئیس دانشگاه، دکتر تقی‌زاده افشاری، مدیر‌عامل مجمع خیرین سلامت و مهندس عزیز متاعی، رئیس هیئت مدیره و نماینده خیرین سلامت آذربایجان غربی تفاهم‌نامه را امضا نمودند.

تفاهم‌نامه‌ای که خیرین ارجمند تعهد نموده‌اند طی دو سال و با تقبل یکصد‌ میلیارد ریال ساختمان یکصد تختخوابی دیالیز را در چهار طبقه در بیش از ۴هزار متر‌مربع زیر بنا در بیمارستان آیت‌الله طالقانی ارومیه احداث نمایند تا با توجه به افزایش بیماران و کمبود تخت دیالیز، که تا سه شیفت کاری و شبانه‌روزی دیالیز بیمارستان آیت…طالقانی خدمات درمانی ارائه می‌دهد از حجم کاری آن کاسته شود.

در ابتدای این جلسه دکتر تقی‌زاده افشاری گزارشی از اقدامات خیرین سلامت و مشارکت حدود ۱۴۰میلیارد ریال خیرین سلامت در سال ۱۳۹۷ و همچنین گزارش نشست اخیر مدیران عامل مجامع خیرین سلامت کشور ارائه داده و گفت: از ۲۲ پروژه خیر‌ساز استان ۱۶ پروژه به اتمام رسیده و ۶ پروژه در سال جاری تکمیل خواهد شد و در نهایت با تشکر از ریاست دانشگاه، مجمع خیرین و هیئت مدیره مجمع، نیاز به احداث ساختمان دیالیز را به خاطر مشکلات بیماران از اولویت‌های مجمع بیان کرد.

سپس مهندس عزیز متاعی، رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت، در احداث ساختمان دیالیز، با بیان این‌که بعد از بررسی کمبود شدید تخت‌های دیالیز ضرورت احداث چنین مرکزی در اولویت خیرین قرار گرفت، افزود: برای احداث ساختمان دیالیز منطبق بر آخرین پیشرفت‌های استاندارد درمانی از مرکز دیالیز تبریز، که گفته می‎شود از بهترین ساختمان‌های دیالیز می‌باشد بازدید کردیم و بعد از جلسات تخصصی با متخصصین پزشک و همچنین دفتر فنی دانشگاه نقشه‌ها، به صورت خیریه، توسط شرکت بهساز لرزه تهیه شد.

وی با تشکر از شهردار، اعضای شورای شهر و شهرداری منطقه پنج در صدور پروانه ساختمانی، گزارشی از روند صدور مجوز پروانه ساختمان دیالیز ارائه و تصریح کرد: در احداث ساختمان دیالیز از بهترین و با کیفیت‌ترین مصالح، امکانات و تجهیزات استفاده خواهیم کرد و تاپایان اتمام و تکمیل آن در کنار دانشگاه هستیم و با اجرای این پروژه سایر پروژه‌های نیمه‌تمام خیرین، نظیر ساختمان دیالیز سلماس را همزمان پیگیری خواهیم کرد.

در ادامه دکتر آقازاده با تقدیر از خیرین سلامت و تشریح اقدامات ارزشمند و پروژه‌های دانشگاه در چهار سال اخیر، گفت: اجازه نخواهیم داد انرژی منفی و انتقادات مخرب در اقدامات ما برای ارتقای سلامت استان خللی وارد کند و حضور خیرین در این عرصه به ما انرژی مضاعفی می‌بخشد.

دکتر آقازاده با اشاره به این‌که آنچه در آینده از ما باقی خواهد ماند همین باقیات صالحات است، خاطرنشان کرد: همین اقدامات و خدمت به خلق خدا موجب ماندگاری اعمال می‌شود و امروز شروع پروژه خیرساز ساختمان دیالیز در بیمارستان آیت‌الله طالقانی نمونه‌ای زیبا از این اندیشه نیک است که خیرین کمر همت برای تکمیل آن بسته‌اند.

پس از بیان پیشنهادت و نظرات سایر اعضای جلسه، تفاهم‌نامه در محل کارگاه احداث پروژه بیمارستان تخصصی زنان ارومیه به امضا رسید تا نشانی دیگر از پای کار بودن و عملیاتی نمودن این پروژه خیر‌ساز باشد و ضمن این‌که مقرر شد از ۲۷ تیر‌ماه نسبت به رفع مشکلات تاسیساتی در محل پروژه و تخریب سوله فعلی اقدام شود.

گفتنی است، به یاری خالق متعال و همت خیرین و با اتمام این ساختمان، نیاز به یاری دیگر خیرین سلامت برای تجهیز یکصد تخت دیالیز است که امید است در این عرصه نیز خیرین نیکوکار پیشقدم شوند.