خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی در اردوی جهادی دانشگاه علوم‌پزشکی فسا+تصاویر

در اردوی جهادی دانشگاه علوم‌پزشکی فسا؛ خدمات رایگان پزشکی و دندانپزشکی در محله مسجد حمزه(ع) ارایه شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ به‌مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، خدمات پزشکی و دندانپزشکی رایگان در قالب اردوی جهادی با هدف خدمات‌رسانی به مردم در محله مسجد حضرت حمزه(ع) شهر فسا ارایه شد.

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی شهید خضری دانشگاه علوم‌پزشکی فسا با اشاره به این‌که در این برنامه بیش از ۳۰۰ نفر از خدمات بهره‌مند شدند، گفت: با همکاری حوزه امور اجتماعی و معاونت بهداشت دانشگاه، کلینیک سیار دندانپزشکی به این اردو اعزام شد و خدمات دندانپزشکی رایگان شامل معاینه، ترمیم، کشیدن، فیشورسیلانت و فلورایدتراپی ارایه شد.

محمدمهدی بردبار، به ارایه خدمات پزشکی و ویزیت رایگان توسط پزشکان اشاره کرد و افزود: آموزش بهداشت‌ دهان و دندان، اصول بهداشت فردی، راه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر و توزیع پمفلت از دیگر خدمات ارایه شده در این اردوی جهادی بود.

دبیر کانون فعالیت‌های جهادی دانشگاه علوم‌پزشکی فسا اظهار کرد: انجام تست‌های غربالگری از قبیل اندازه‌گیری فشارخون و قند خون، شاخص توده بدنی و مشاوره و آموزش‌های مورد نیاز، برگزاری مسابقات گوناگون فرهنگی از جمله مسابقه‌های نقاشی، احکام و نماز بین کودکان و… از دیگر فعالیت‌های این گروه بود.

به گفته وی در این اردوی جهادی دکتر محمدمهدی شمالی؛ متخصص طب اورژانس، دکتر جوهری پزشک عمومی، دکتر سجاد خاک سبز دندان پزشک، زارعی دستیار دندانپزشک و اعضای دانشجویی گروه جهادی شهید خضری دانشگاه شامل: الهام بنایی، نجمه قنبری مقدم، مهسا صفار، فاطمه هادی نژاد، لیلا رهسپار، فاطمه شریعتی، فاطمه اسکندری، سارا فولادچنگ، محدثه عسکریان و محمدمهدی فلاحی، محمد پیشیار، مصطفی مجاب، علیرضا ابطحی، محمدصادق رمضانیان، علیرضا نادری و محمدمهدی بردبار به ارایه خدمات پرداختند.

گفتنی است؛ این اردوی جهادی به همت کانون دانشجویی فعالیت‌های جهادی شهید خضری و با همکاری حوزه امور اجتماعی و معاونت‌های بهداشت و فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم‌پزشکی فسا و هیات امناء و پایگاه بسیج مسجد حضرت حمزه(ع) برگزار شد.