جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ترکمن برگزار شد

جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان ترکمن برگزار شد

سومین جلسه کارگروه سلامت وامنیت غذایی شهرستان ترکمن با دستور کار برنامه خدمات سلامت کارکنان ادارات، ژنتیک اجتماعی، هفته ملی سلامت بانوان ایرانی، بیماری آنفلوانزا، بررسی وضعیت کارواش‌های سطح شهرستان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ الیاس هیوه‌چی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت غذایی، مطالبی را درخصوص دستور کار جلسه بیان کرد: موضوع سلامت کارکنان، موضوع بسیار مهمی است که تمامی مدیران بایستی در راستای برنامه‌های ابلاغی و اسناد بالادستی بایستی به آن بپردازند. کارمند تا سالم نباشد نمی‌تواند به‌صورت مطلوب به ارباب رجوع خدمت‌رسانی کند لذا لازم است ادرات با برنامه‌ریزی نسبت به بررسی سلامت کارکنان خود با همکاری شبکه بهداشت و درمان اقدام کنند.

به‌لحاظ اهمیت موضوع ژنتیک اجتماعی و در راستای پیش‌گیری از ناهنجاری‌ها و بیماری‌های دارای منشا ژنتیک لازم است اداره بهزیستی و مرکز بهداشت درخصوص نهادینه کردن این موضوع (پیش‌گیری از اختلالات ژنتیکی) اقدام کنند.

باتوجه به این‌که بانوان هسته مرکزی خانواده‌ها هستند و سلامتی آنان در حفظ سلامت روحی و جسمی سایر افراد خانواده مهم است لازم است در راستای حفظ و ارتقا سلامت این قشر برنامه‌ریزی و اقدام شود.

ایشان درخصوص بیماری آنفلوانزا نیز تاکید کرد: مراقبت‌ها درخصوص نوع فوق حاد پرندگان کماکان توسط دامپزشکی استمرار یابد و درخصوص نوع انسانی نیز بحث آموزش خصوصا آموزش در مدارس توسط کارشناسان مرکز بهداشت و واحد تندرستی آموزش و پرورش درجهت پیش‌گیری از اشاعه آن در دستور کار قرار گیرد. ایشان درخصوص ساماندهی وضعیت کارواش‌ها نیز تاکید کرد.

در ادامه جلسه آقای دکتر گلی رستمی سرپرست شبکه و دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی گزارشی از اجرای مصوبات جلسه قبلی را ارائه کرد.

و در ادامه درخصوص دستور کار جلسه به‌صورت مبسوط مطالبی را بیان کرد.

ایشان ضمن تشریح برنامه‌های هفته ملی سلامت بانوان ایرانی از ادارات خواستند در اجرای این برنامه‌ها همکاری لازم را داشته باشند.