تقبل ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور، در همایش حامیان سلامت کودکان در اصفهان

تقبل ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور، در همایش حامیان سلامت کودکان در اصفهان

همایش حامیان سلامت کودکان اصفهان، با حضور جمعی از مسئولین شهری و استانی و همچنین خیرین گرانقدر، در روز جمعه ۳۱ خرداد ۹۸، در سالن آمفی‌تئاتر این مرکز برگزار شد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، در همایش مذکور، که با محوریت معرفی جایگاه سلامت کودکان در مسئولیت‌های اجتماعی و تجلیل از پیشگامان عرصه سلامت کودکان همراه بود، در ابتدا دکتر معمارزاده، رئیس مرکز، ضمن خیرمقدم به مدعوین، گزارشی از طرح جامع سلامت کودکان بیان کرد.

در ادامه رضایی، رئیس اسبق سازمان حج و زیارت کشور و خیر مطرح کشوری، به بیان جایگاه حمایت‌های اجتماعی از سلامت کودکان پرداخت. سپس مهندس گلشیرازی، رئیس اتاق بازگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، نیز از جایگاه حمایت از سلامت کودکان در مسئولیت‌های اجتماعی مطالبی مطرح کرد.

در پایان با حضور رئیس مجمع نماینگان استان و همچنین معاون پشتیبانی دانشگاه، از پیشگامان عرصه سلامت کودکان و خیرین این مرکز تقدیر و قدردانی شد.

در ضمن به مناسبت اجرای طرح کنترل فشار خون، با برپایی غرفه‌ای در ورودی سالن، از مدعوین همایش فشار خون گرفته شد.

تقبل هزینه ساخت بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور در اصفهان، توسط یک خیر

در حاشیه این همایش، رئیس مرکز آموزشی_ درمانی تخصصی کودکان امام حسین(ع) اصفهان گفت: به منظور ساخت و تجهیز بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور در اصفهان نیاز به تامین اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی داریم که هزینه ساخت آن را یک خیر اصفهانی در همایش حامیان سلامت کودکان تقبل کرده است.

دکتر معمارزاده در این ارتباط اظهار داشت: در حال حاضر زمینی، به متراژ ۲۰هزار متر‌مربع، در کنار بیمارستان امام حسین (ع) خریداری شده است که تهیه نقشه آن صورت گرفته و با تامین هزینه، وارد فاز ساخت آن خواهیم شد.

وی بیان داشت: ساختمان بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور در اصفهان در زیربنایی به مساحت ۹هزار و ۳۶۰ متر، در شش طبقه و با ۱۲۰ تخت بیمارستانی احداث خواهد شد.

رئیس بیمارستان فوق‌تخصصی کودکان امام حسین اصفهان اضافه کرد: این بیمارستان یک بیمارستان پیشرفته سرطان کودکان می‌شود که مجهز به ۳ دستگاه رادیوتراپی خواهد بود که تاکنون کودکان سرطانی برای انجام رادیوتراپی به علت محدودیت در شهر اصفهان به شهرکرد، یزد و کاشان انتقال داده می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هزینه اولیه برای ساخت بیمارستان سرطان کودکان اصفهان، ۳۰۰میلیارد ریال در نظر گرفته شده است که احتمال دارد با افزایش نرخ تورم نیز افزایش یابد.

شایان ذکر است با احداث و راه‌اندازی این بیمارستان، امکان پوشش تمامی بیماران جنوب فراهم می‌شود.

در این مراسم دکتر معمارزاده، رئیس مرکز آموزشی_ درمانی کودکان امام حسین(ع)، گفت: سرطان خون، بافت مغز و اعصاب، کبد، کلیه و بافت لنفاوی به ترتیب از شایع‌ترین انواع سرطان‌ها در کودکان است.

دکتر مهرداد معمارزاده در همایش حامیان سلامت کودکان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر هر دو روز یکبار کودک مبتلا به سرطان را به این مرکز ارجاع می‌دهند.

وی با بیان این‌که عوامل زیادی در بروز بیماری‌ها و سرطان‌ها در کودکان نقش دارد، ادامه داد: وجود انواع آلودگی‌ها، از جمله آلودگی زیست‌محیطی، مواد غذایی و هوا نقش زیادی در ابتلای کودکان به بیماری‌ها دارد.

رئیس مرکز فوق‌تخصصی کودکان امام حسین (ع) اضافه کرد: ۸۰ درصد کودکان سرطانی اگر به موقع مراجعه کنند، کامل درمان می‌شوند.

وی با اعلام این‌که هم‌اکنون ۷۶ پزشک فوق‌تخصص کودکان در این مرکز مشغول به فعالیت هستند، افزود: در حوزه تیم پزشکی برای درمان کودکان در اصفهان مشکلی نداریم.

دکتر معمارزاده گفت: با توجه به رشد انواع سرطان‌ها در کودکان، ضرورت احداث بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی سرطان کودکان کشور در اصفهان در اولین فرصت، احساس می‌شود.