تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و شورای اجتماعی کشور در راستای کمک به کارگروه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت

تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و شورای اجتماعی کشور در راستای کمک به کارگروه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت

دکتر علی‌اصغر محکی، دبیر ستاد و مسوول دبیرخانه کارگروه پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد، از انعقاد تفاهم‌نامه بین وزارت بهداشت و شورای اجتماعی کشور در راستای کمک به کارگروه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛به همین منظور در راستای کمک به کارگروه‌های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه سلامت، تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت بهداشت و شورای اجتماعی کشور در حال انعقاد است.

بر اساس این تفاهم‌نامه کمک مالی برای برنامه‌های فوق‌العاده‌ای که اعلام شده است اختصاص می‌یابد. به این منظور نشست مشترک معاون اجتماعی وزارت کشور با دبیر ستاد آسیب‌های اجتماعی وزارت بهداشت و همچنین کارشناسان اداره کل سلامت روان، اجتماعی و اعتیاد و اداره‌کل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در روز چهارشنبه ۶ آبان برگزار شد.

در انتهای این جلسه مصوب شد که به منظور پیشبرد برنامه‌های فوق‌العادع کارگروه اعتیاد ۲۷میلیون رسال و برای برنامه‌های کنترل و کاهش طلاق ۲۵ میلیون ریال و برای پیشبرد برنامه‌های فوق‌العاده حوزه سلامت روان ۵ میلیارد ریال به وزارت بهداشت اختصاص یابد.