برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قصرقند

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قصرقند

کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قصرقند، به ریاست فرماندار شهرستان و به دبیری سرپرست مرکز بهداشت و با حضور اعضای این شورا، با دستور کار بهداشت محیط مدارس و وضعیت سلامت دانش‌آموزان، در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، مهندس بلیده‌ای، دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی، با اشاره به اهمیت غذایی در بین دانش‌آموزان و مدارس شهرستان، گفت: سلامت محیط در مدارس، تأمین آب سالم و بهداشتی، تغذیه سالم و پیشگیری از بیماری‌های واگیردار و غیر‌واگیر همه موارد از اولویت‌های آموزش و پرورش و مرکز بهداشت هستند.

وی تأکید بر رفع مشکلات و کمبودهای مدارس شهرستان، واحدهای سلامت مدارس و سایر پیشنهادها در جلسه، از آموزش و پرورش خواست نسب به رفع این کمبودها و تسریع در روند ارتقای سطح سلامت مدارس اقدام کند
و همچنین بر پیشگیری و درمان پدیکلوزیس (شپش) در بین دانش‌آموزان تاکید کرد.

مهندس پاک‌اندیش، فرماندار شهرستان، در این جلسه به شفاف‌سازی تصمیمات اتخاد‌شده در خصوص مسائل مرتبط با حوزه سلامت شهرستان تاکید کرده و خواستار توجه ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی و متولی سلامت در اجرایی شدن مصوبات شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شد.

وی در پایان ساماندهی مرغ‌فروشان، دفع اصولی زباله، رسیدگی به نظافت عمومی معابر و خیابان‌ها، فرهنگ‌سازی در سطح مدارس و اجرای آموزش‌های همگانی، در راستای مدیریت پسماند را از اولویت‌های اصلی این کارگروه عنوان کرد.