برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی+ تصاویر

برگزاری کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان مرکزی+ تصاویر

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی گفت: ۵۴ درصد از بیماری‎های غیر واگیر در استان مرکزی شناسایی شده است.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان گفت: طی اقداماتی که در دو سال گذشته توسط مرکز بهداشت استان انجام شده است ۵۴ درصد از بیماری‎های غیر واگیر شناسایی شدند و به مرحله درمان نیز رسیده است.
دکتر جمالیان افزود: بیماری‎های غیرواگیر در حال حاضر جزو شایع‌ترین بیماری‌های استان می‌باشد که می‌توان به بیماری‎های قلبی عروقی ، سرطان و حوادث اشاره کرد.
وی ادامه داد: کمکی که سایر ارگان‎ها به مجموعه علوم پزشکی استان می توانند داشته باشند این است که در پیشگیری وجلوگیری در ابتلا به این بیماری‎ها کمک کنند.
دکتر جمالیان افزود: اداره کل ورزش و جوانان با ترویج ورزش و افزایش تحرکات بدنی مردم، اداره کل غله با نظارت بر نانوایی‎ها برای کنترل نمک در نان و راهنمایی و رانندگی در کنترل حوادث و ترافیک و راهداری در بهسازی جاده‌‎ها می توانند میزان شیوع بیماری‎های غیرواگیر را در استان کاهش دهند.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد یکی از مهم‎ترین مصوباتی که این جلسه به تصویب رسید اندازه گیری میزان باقی ماندن سموم در محصولات غذایی است که به صورت پایلوت ۸ نوع از محصولات غذایی که توسط پرسنل جهاد کشاورزی شماره گذاری می شوند توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی میزان سموم آن‎ها اندازه گیری می شود تا غذایی سالم بر سر سفره‌های مردم قرار گیرد.
وی گفت: می توان از نمونه‎های مواد غذایی مورد آزمایش گوجه فرنگی سیب زمینی پرتقال و کلم را نام برد.
دکتر جمالیان افزود: یکی از وظایفی که بر عهده دانشگاه علوم پزشکی است حمایت و رفع مشکلات واحدهای درمانی بخش خصوصی است که مشکلاتی در یکی از مراکز درمانی خصوصی به خاطر مسائل بودجه ای رخ داده بود که در این کارگروه تصمیم گیری‎های خوبی صورت گرفت تا مردم بتوانند راحت تر از پتانسیل و ظرفیت این مراکز استفاده کنند.