برگزاری کارگاه سبک زندگی با رویکرد سلامت در یزد

برگزاری کارگاه سبک زندگی با رویکرد سلامت در یزد

رئیس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد، با اشاره به برگزاری کارگاه سبک زندگی، بر لزوم بهبود سبک زندگی و پرهیز از رفتارهای تهدید‌کننده سلامت تاکید کرد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، دکتر بهادر حاجی‌محمدی با بیان این‌که کارگاه سبک زندگی از ژنوتایپ تا فنوتایپ در یزد برگزار می‌شود، اظهار کرد: این کارگاه با سخنرانی دکتر محمداسماعیل اکبری، مشاور عالی وزیر بهداشت و رئیس مرکز تحقیقات سرطان، در راستای بهبود سبک زندگی و پرهیز از رفتارهای تهدید‌کننده سلامت برگزار می‌شود.

وی ژنوتایپ را به معنای اطلاعات ژنی و ساختار ژنتیکی هر فرد دانست و افزود: فنوتایپ نیز خصوصیات قابل مشاهده و صفات هر فرد است.

رئیس مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای یزد در ادامه با اشاره به این‌که ژنتیک می‌تواند نقش مهمی در بروز بیماری‌ها داشته باشد، گفت: ضروری است عوامل موثر در افزایش تاثیر ژنتیک بر سلامت افراد مورد توجه قرار گیرد.

این مسئول در پایان خاطرنشان کرد: کارگاه سبک زندگی پنج‌شنبه ۲۳ خردادماه ساعت ۱۱ صبح، در سالن شورای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی، توسط مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا، برگزار می‌شود.