برگزاری چهارمین نشست کارشناسان امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی+ تصاویر

برگزاری چهارمین نشست کارشناسان امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی+ تصاویر

چهارمین نشست کارشناسان امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، در جلسه مشترک با کارشناسان و دبیران کارگروه سلامت و امنیت غذایی آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، در این جلسه که در سالن EDC  ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد، دکتر مهران میرزایی، مدیر امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، با تقدیر از اقدامات حوزه اجتماعی شهرستان‌ها گفت: شور و شوق کارشناسان امور اجتماعی به ما انرژی مضاعف می‌دهد و افق روشنی را برای آینده اجتماعی کردن سلامت نوید می‌دهد.

مدیر امور اجتماعی دانشگاه با تقدیر ویژه از حمایت مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان از اقدامات حوزه اجتماعی، تصریح کرد: سال آینده سال خلاقیت در حوزه اجتماعی خواهد بود و اقدامات را بر محوریت رویکرد ارتقای همکاری‌های بین‌بخشی و ارتقای مشارکت مردمی پیش خواهیم برد.

دکتر میرزایی برگزاری مطلوب مجامع سلامت شهرستان‌ها را نقطه قوت سال ۹۷ در اجتماعی کردن سلامت عنوان کرد که در ادامه نباید در حد یک مراسم و همایش بوده و شاهد اقدامات عملی در ارتقای مشارکت بین‌بخشی در سلامت استان باشیم.

وی در پایان ساختارسازی‌ها در حوزه دبیرخانه سیاستگذاری سلامت، خیرین و سازمان‌های مردم‌نهاد، آموزش و ارتقای سلامت و آسیب‌های اجتماعی را تشریح کرد.

در ادامه این نشست تخصصی صادق حاجی حمزه‌لو در خصوص دستور‌العمل‌ها و بخشنامه‌های خیرین سلامت، پلاک‌کوبی اموال اهدایی خیرین و کلینیک‌های سیار دندانپزشکی، نجمه‌السادات محمدی در مورد الزمات تشکیل و ارزیابی سمن‌های سلامت و موسسات خیریه بیمارستانی و همچنین مهندس حیدر داراب در خصوص کانون سلامت محلات، خانه مشارکت مردم در سلامت شهرستان، تشکیل و راه‌اندازی کمیته پیام‌گزاران سلامت شهرستان، به‌عنوان رابطان ارشد سلامت ادارات و کارگروه سلامت و امنیت غذایی توضیح دادند و در پایان کارشناسان شهرستان‌ها گزارش اقدامات را ارائه کرده و جلسه با پرسش‌و‌پاسخ به اتمام رسید.