برگزاری نشست پیگیری مشکلات حوزه سلامت جانبازان کشور، با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت

برگزاری نشست پیگیری مشکلات حوزه سلامت جانبازان کشور، با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت

نشست پیگیری مشکلات حوزه سلامت جانبازان کشور، با حضور معاون اجتماعی وزیر بهداشت و مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد وزارت بهداشت، برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، در ابتدای جلسه دکتر عباسپور، معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران، گفت: انجمن‌های مختلفی با حضور خود جانبازان محترم تشکیل داده‌ایم و تعداد زیادی از ایثارگران در شهرستان‌های مختلف عضو این انجمن‌ها هستند.

در ادامه یکی از جانبازان حاضر در جلسه از مشکلات جانبازان سخن گفت و یکی از مشکلات را عدم اختصاص ویلچر به جانبازان قطع نخاعی دانست. وی همچنین خواستار اختصاص یک بیمارستان خاص جهت جانبازان، با مدیریت بنیاد شهید، شد.

وی اختصاص ارز دولتی را جهت خریداری تجهیزات مورد نیاز جانبازان ضروری دانست. همچنین خوستار آن شد که جانبازان از قوانین محدود‌کننده بیمه تکمیلی مستثنی شوند.

در ادامه دکتر طاهریان، مدیرعامل انجمن جانبازان قطع نخاعی، خوستار ایجاد معاونت توانبخشی در وزارت بهداشت، جهت بررسی دقیق‌تر مشکلات جانبازان شد. همچنین برخی از جانبازان به مشکلات خویش اشاره کردند.

در ادامه نشست دکتر جغتایی، مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، در سخنانی بر بحث آموزش در خصوص مشکلات جانبازان و معلولان تاکید کرد. وی در خصوص تجهیزات پزشکی جانبازان و معلولان بر کیفیت آنها تاکید کرد و گفت: برای وارد کردن تجهیزات مناسب به سوبسید مناسب نیاز داریم.

در ادامه دکتر سید محمد‌هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت، در سخنانی، بر ایجاد یک کارگروه، جهت رسیدگی به امور گوناگون جانبازان تاکید کرد و مقرر شد که این کارگروه هر ماه یک‌بار در نشستی به موضوعات مختلف جانبازان رسیدگی کند.

همچنین قرار شد که سه ماه آینده همین جلسه در حضور وزیر بهداشت برگزار و در آن جلسه مسائل و مشکلات جانبازان مطرح شود.