برگزاری نشست بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان جیرفت+ تصاویر

برگزاری نشست بسیج ملی کنترل فشار خون در شهرستان جیرفت+ تصاویر

در راستای جلب مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و ادارات حوزه دانشگاه، در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، با دعوت مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی جیرفت در حوزه اجتماعی و سازمان‌های مردم‌نهاد از نمایندگان سمن‌ها، حوزه اجتماعی فرمانداری، کمیته امداد، هلال‌احمر و بهزیستی جلسه توجیهی، در خصوص بسیج ملی کنترل فشار خون، برگزار شد و راه‌های مشارکت در این طرح ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، در این جلسه دکتر پور‌جمالی، معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، در خصوص اهمیت پیشگیری و کنترل فشار خون بالا و بی‌علامت بودن بیماری توضیحاتی بیان کرده و لزوم مشارکت در این طرح را مهم دانست.

همچنین در ادامه مهندس صمیمی، جانشین معاونت بهداشتی و مهندس افتخاری، مدیر روابط عمومی دانشگاه، سخنانی در این باره ارائه کرد.

در این جلسه مهندس سالاری، مشاور ریاست دانشگاه در حوزه اجتماعی، در خصوص لزوم مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد و اهمیت همکاری ایشان، به‌خصوص در فاز اطلاع‌رسانی و آموزش طرح و همچنین مشارکت داوطلبان توضیحاتی ارائه کرد.

همچنین معاونت اجتماعی فرمانداری، نمایندگان هلال‌احمر، کمیته امداد، بهزیستی و مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد نحوه همکاری خود را با طرح به شرح زیر بیان کردند:
– جلب مشارکت بخشداران، دهیاران و سایر ادارت شهرستان، جهت آموزش و اطلاع‌رسانی و ترغیب کارکنان، جهت شرکت در طرح
– اختصاص پایگاه‌هایی جهت استقرار تیم پایش فشار خون مراجعین، توسط سازمان‌های مردم‌نهاد
– معرفی داوطلبین جهت شرکت در طرح توسط هلال‌احمر و سازمان‌های مردم‌نهاد، با ذکر مشخصات و شماره همراه به دانشگاه علوم پزشکی
– شرکت در امر آموزش و اطلاع‌رسانی برای اجرای بهتر طرح، توسط سمن‌ها و کانون‌های سلامت محله و توزیع مواد آموزشی دریافتی