برگزاری نخستین نشست اعضای شورای پیام‎رسان سلامت استان یزد

برگزاری نخستین نشست اعضای شورای پیام‎رسان سلامت استان یزد

به منظور عملیاتی سازی راهبرد ارتقای سواد سلامت مردم و اطلاع رسانی صحیح اخبار سلامت،شورای پیام‎رسان سلامت استان تشکیل و اولین نشست اعضای این شورا برگزار شد.

به گزارش پایگاه دبیر خانه شورای عالی سلامت وامنیت غذایی، رئیس دبیرخانه سلامت و امنیت غذایی استان در این نشست، هدفمندی و افزایش سرعت اطلاع رسانی رفتارهای سالم ،ارتقایکیفیت اطلاعات و پیام‎‏های ارائه شده،مراقبت از تداوم پیام‎های سلامت در ابعاد مختلف و نهادینه‎سازی طرح جامع سلامت را از جمله اهداف تشکیل این شورا برشمرد.

محمد حسن لطفی افزود: با تشکیل این شورا،تولید پیام باید مبتنی بر نیازهای مردم باشد چرا که در شرایط کنونی،صنعتی شدن جوامع،بیماری‎های غیرواگیر،افزایش رفاه و شهرنشینی سیمای سلامت جوامع را تغییر داده و برخی از شاخص‎های سلامت از جمله امید به زندگی دستخوش تحول شده است.

وی آموزش ،مشارکت مردم،توانمندسازی و همچنین تقویت روحیه مطالبه گری در بین آحاد جامعه را از جمله راهکارهای ارتقای سواد سلامت جامعه برشمرد و اظهار امیدواری کرد با تشکیل این شورا،پیام‎های سلامتی قبل از انتشار در سطح جامعه و افکار عمومی به تایید اعضای این شورا رسیده و از انتقال پیام‎های نادرست و مغایر با اصول سلامتی جلوگیری شود.