برگزاری نخستین جلسه حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران در معاونت اجتماعی_‌فرهنگی

برگزاری نخستین جلسه حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران در معاونت اجتماعی_‌فرهنگی

نخستین جلسه بنیاد حامیان دانشگاه علوم پزشکی تهران، به همت معاونت اجتماعی_‌فرهنگی برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، جلسه بنیاد حامیان دانشگاه چهارشنبه ۹ آبان، در دفتر معاونت اجتماعی فرهنگی با حضور دکتر رستمیان، معاون اجتماعی_‌فرهنگی؛ دکتر رفیعی‌نژاد، عضو هیئت علمی دانشکده بهداشت؛ دکتر برکتی، مدیر مولفه‌های موثر بر سلامت و تعدادی از کارشناسان معاونت اجتماعی فرهنگی برگزار شد.
دکتر رفیعی‌نژاد گفت: مدیریت دانشگاه علوم پزشکی تهران قصد دارد همانند همه دانشگاه‌های بزرگ و پیشرو دنیا به منظور حمایت از اهداف و مأموریت‌های ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی خود، با هدف شکل‌دهی مفهوم دانشگاه‌های کارآفرین و دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم، که رسالت شکل‌دهی به جامعه و نیز ثروت‌آفرینی از داشته‌های علمی و فنی را بر دوش می‌کشند اقدام به تاسیس بنیاد حامیان دانشگاه کند.
وی افزود: بنیاد حامیان دانشگاه، بنیادی است غیرانتفاعی برای حمایت از آرمان‌های والای دانشگاه علوم پزشکی تهران به منظور ساماندهی، تقویت و گسترش مناسبات علمی و استفاده و بهره‌مندی از ظرفیت‌های آموزشی پژوهشی و اقتصادی دانشگاه.
دکتر رفیعی‌نژاد ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌عنوان مرکز جذب بهترین استعدادهای جوان کشور، به‌ویژه در حوزه علوم پزشکی و دارنده تقریبا تمام مدال‌های المپیاد جهانی و رتبه‌های زیر صد آزمون‌های سراسری و رتبه‌های نخست تخصصی و فوق‌تخصصی حوزه علوم پزشکی می‌باشد. لذا ماموریت بنیاد حامیان دانشگاه کمک به توسعه ظرفیت‌های آموزشی_ پژوهشی، اقتصادی، فرهنگی دانشگاه است.
در پایان مقرر شد همه اعضا نظرات خود را در رابطه با بنیاد حامیان دانشگاه به جمع‌بندی رسانده تا در هیئت رئیسه مطرح و بررسی شود.