برگزاری شورای پیام‌گزاران استان زنجان+ تصاویر

برگزاری شورای پیام‌گزاران استان زنجان+ تصاویر

جلسه شورای پیام‌گزاران استان، به ریاست دکتر شعوری، جانشین رئیس دانشگاه در امور اجتماعی؛ دکتر حسین‌زاده، مدیر مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت؛ مغانلو، رئیس اداره تأمین و ارتقای سلامت و کارشناسان سلامت و امنیت غذایی، در حضور پیام‌گزاران سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان، در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، در این جلسه، ابتدا دکتر شعوری در خصوص برگزاری دومین مجمع سلامت استان، برگزاری همایش بزرگ آیین محبت و با اعلام این‌که زنجان به عنوان بهشت خیرین شناخته شده است، به عملکرد و نقش‌آفرینی پیام‌گزاران، به عنوان همیار و پشتیبان دانشگاه اشاره کرد. وی به بیان شعار گفتمان غالب سال ۱۳۹۹ « تفریح سالم و با نشاط، سلامت روان و سلامت اجتماعی»، که با توجه به اولویت‌های منتخب پیام‌گزاران از موضوعات « سلامت روان- کمبود فضای تفریحی سالم- آسیب های اجتماعی» انتخاب شده، پرداخته و افزود: مهم‌ترین موضوع مورد بحث این است که شعار تعیین‌شده مجمع، برای یکسال نیست بلکه در سال‌های آینده هم تداوم خواهد داشت. وی علت این انتخاب را کمبود فضای تفریحی و مشکلات روحی و روانی موجود در جامعه، که منجر به ایجاد آسیب‌های اجتماعی شده، عنوان کرده و ابراز امیدواری کرد که با کمک پیام‌گزاران دستگاه‌های اجرایی و ارائه برنامه عملیاتی و انجام پروژه‌هایی در این خصوص صورت خواهد گرفت بتوان تا حدودی محیط تفریحی سالم از نظر سلامت روان، ایجاد کرد.

در ادامه جلسه، دکتر حسین‌زاده با توجه به شعار گفتمان غالب سال ۱۳۹۹،« تفریح سالم و با نشاط- سلامت روان- سلامت اجتماعی» به اهمیت موضوع سلامت اجتماعی در جامعه پرداخته و توضیحات مبسوطی ارائه کرد.

 سپس مسلک، کارشناس امور اجتماعی دانشگاه، به بخش دیگر شعار مجمع سلامت، یعنی سلامت روان پرداخته و آن را از دیدگاه اندیشمندان تشریح و تعامل بین بخشی سازمان‌ها و دستگاه‌ها را بهترین راه رسیدن به سلامت روان در جامعه دانست.

در ادامه، مغانلو در خصوص نحوه برگزاری سومین مجمع سلامت استان توضیحاتی ارائه و تاریخ پیشنهادی برگزاری آن را ۹۸/۱۲/۷ بیان داشت. وی ضمن قرائت سین برنامه مجمع سلامت، به برپایی نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌ها، که در سومین مجمع استان برگزار خواهد شد، اشاره کرده و خواستار ارائه عملکردهای دستگاه‌هایی که در ارتباط با محیط سالم و تغذیه سالم هستند شد. همچنین با ارایه فرمت برنامه عملیاتی، در خصوص نحوه تدوین و ارزیابی برنامه، توضیحات لازم را بیان داشت.

مهندس سیفی، کارشناس امور اجتماعی دانشگاه، در راستای تنظیم تفاهم‌نامه‌های ۳ جانبه بین دانشگاه علوم پزشکی، استانداری و دستگاه‌های اجرایی مربوطه به پیام‌گزاران سلامت، توضیحاتی ارائه داده و خواستار نوشتن موضوعات تفاهم‌نامه، برنامه عملیاتی و نحوه اجرای آن و برآورد هزینه اجرا، جهت آماده‌سازی برای تنظیم تفاهم‌نامه تا تاریخ ۹۸/۸/۱۸ امور اجتماعی دانشگاه شد. وی افزود: اسامی دستگاه‌هایی که بایستی تفاهم‌نامه را امضا کنند به قرار زیر است:

شهرداری زنجان- سازمان صنعت، معدن و تجارت- سازمان جهاد کشاورزی- اداره محیط زیست- شرکت آب و فاضلاب شهری- شرکت آب و فاضلاب روستایی- اداره ورزش و جوانان- اداره دامپزشکی- اداره بهزیستی و اداره استاندارد

در ادامه ، در راستای انتخاب رئیس شورای پیام‌گزاران، به مدت ۲ سال، در بین پیام‌گزاران سلامت رأی‌گیری شد و از بین نامزدهای انتخابی، عباسی، نماینده آموزش و پرورش، با ۲۴ رأی، به عنوان رئیس شورا و جعفری، نماینده دانشکده بهداشت و پیرا پزشکی، با ۱۲ رأای، به عنوان جانشین رئیس شورا انتخاب شدند.

در پایان، ضمن تقدیر و تشکر مجدد از پیام‌گزاران دستگاه‌ها و سازمان‌های اجرایی فعال در جشنواره پیش‌گامان آیین محبت، لوح تقدیر، با امضای دکتر قزلباش، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، اعطا شد.