برگزاری سی و هفتمین جلسه کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی آذربایجان شرقی

سی و هفتمین جلسه کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز در سی و هفتمین جلسه کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی آذربایجان شرقی گفت: حضور در جلسات کارگروه‌های ایمنی، سلامت و امنیت غذایی شهرستان‌ها را ضروری می‌دانم.

دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی تبریز و دبیر کارگروه سلامت، ایمنی و امنیت غذایی استان در خصوص روند اجرای برنامه ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی ضمن تقدیر از فعالیت‌های موثر جهاد کشاورزی به ادامه روند اجرای برنامه و همکاری سازمان‌های همکار تاکید کرد.

تشکیل پرونده سلامت کارمندان موضوع دیگر کارگروه بود که مقرر شد کلیه دستگاه‌های دولتی با توجه به فرمت تهیه شده توسط معاونت بهداشتی دانشگاه، کارمندان خود را موظف به مراجعه به مراکز سلامت محل سکونت خود کنند و معاونت بهداشت در گزارشات دوره‌ای پسخوراند نتایج سلامت کارمندان را به سازمان‌های مربوطه منعکس کند.

دکتر صومی در مورد راه‌اندازی سیستم ارجاع در سطح استان با توجه به مشکلات و موانع موجود اشاره کرد: تامین زیرساخت ارتباطی برای مراکز و خانه‌های بهداشت فاقد اینترنت – تقویت زیرساخت ارتباطی در مناطق جغرافیایی با شبکه اینترنتی ضعیف – برقراری تفاهم متمرکز بین شرکت فناوری ارتباطات و زیرساخت با شرکت‌های خصوصی‌های وب و ….برای تامین و دسترسی مناسب شبکه اینترنتی در مراکز مزبور از ضروریات امر است بنابراین مقرر شد موارد در قلب یک کمیته کاری بررسی‌ و رفع مشکلات سریعا انجام شود.

دکتر صومی با بیان این‌که حضور در جلسات کارگروه‌‌های ایمنی، سلامت و امنیت غذایی شهرستان‌ها را ضروری می‌‌دانم ادامه داد: مشکلات کارگروه شهرستان‌ها که راه‌حل استانی را می‌طلبد باید احصاء شده و در کارگروه سلامت و شورای اداری استان مطرح شود .

وی ضمن تقدیر از اعضای کارگروه سلامت شهرستان‌های بناب و ملکان گفت: راه‌حل مقابله با مشکلات محیطی سلامت و بیماری‌های گوناگون شهرستان‌ها در گرو همکاری‌های بین‌بخشی مناسب ارگان‌ها است و مواردی که نیاز به مصوبه‌های شورای استانی باشد احصا و برای گرفتن نتیجه لازم در مبادی مربوطه مطرح شود.

گفتنی است، در این جلسه نمایندگان جهاد کشاورزی درخصوص روند اجرای برنامه ارتقای سلامت ۸ محصول کشاورزی- نماینده معاون بهداشتی دانشگاه درخصوص تشکیل پرونده سلامت کارکنان – رئیس مرکز بهداشت تبریز درخصوص راه‌اندازی نظام ارجاع در سطح استان گزارشی از عملکردهای صورت گرفته را اعلام کردند.

دستور جلسه بعدی کارگروه، سه موضوع برنامه جامع سلامت استان – کمیته دیده‌بانی سلامت و شاخص‌های عدالت در سلامت عنوان شد.