برگزاری اولین مجمع سلامت شهرستان شوط+تصاویر

اولین مجمع سلامت شهرستان شوط با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد.

به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت؛ با هدف اجتماعی کردن سلامت به عنوان نیاز امروز جامعه و مهار بیماری‌های غیرواگیردار، ارتقاء سلامت و سبک زندگی سالم، اولین مجمع سلامت شهرستانی با حضور معاونت بهداشتی و معاونت امور اجتماعی، مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت دانشگاه و مسئول خیرین و موسسات خیریه معاونت امور اجتماعی، امام جمعه شوط، فرماندار، فرماندهان انتظامی و نظامی و کلیه مسئولان ادارات شهرستان، خیرین، داوطلبین سلامت و جمعی از همکاران شاغل در ستاد شبکه و مراکز و بیمارستان در مورخه ۲۲ آذرماه در محل مجتمع ولایت برگزار شد.

عبدالهی فرماندار شوط و رئیس مجمع سلامت با اشاره به اهداف مجمع، اظهار کرد: اجتماعی کردن سلامت یکی از اقدامات بسیار خوب دولت تدبیر و امید است و از جمله این اقدامات می‌توان به طرح تحول سلامت اشاره کرد که اقدامات بسیار شگفت‌انگیز و خوبی در عرصه‌های مختلف سلامت داشتیم.

فرماندار شوط ضمن تقدیر از حمایت‌های بی‌دریغ و پیگیری‌های وزیر بهداشت و ریاست و مسئولین دانشگاه علوم‌پزشکی آذربایجان‌غربی و همچنین بیان برخی از اقدامات مهم و سرمایه‌گذاری‌های انجام گرفته در عرصه سلامت در سفرهای استانی ریاست جمهوری، خواستار همکاری و حمایت و همراهی مسئولین شهرستانی در راستای اجتماعی شدن و ارتقاء شاخص‌های بهداشتی شد.

حجت الاسلام یوسف‌زاده به نمایندگی از امام جمعه شوط سخنران بعدی مراسم بود که با اشاره به احادیث و روایات متعدد، درخصوص اهمیت سلامت و مقوله اجتماعی شدن مطالب مفصلی ارائه داد.

دکتر مینایی، مدیر شبکه بهداشت و درمان شوط، در سخنانش که همراه با ارائه شاخص‌ها بود افزود: دست یافتن به شاخص‌های برتر در سطح استان نیازمند همت خود مردم و نهادهای دیگر است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان ادامه داد: مجمع سلامت با اهدافی هم‌چون تسهیل دستیابی کشور به جایگاه اول شاخص‌های سلامت و عدالت در سلامت و افزایش آگاهی، مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی اجتماعی، توانمندی و مشارکت ساختارمند و فعالانه فرد، خانواده و جامعه در تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت وظایفی هم‌چون تبیین محوریت سلامت در اهداف توسعه پایدار، نهادینه‌سازی رویکرد مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت و اهمیت سلامت در همه سیاست‌ها و جلب مشارکت، تسهیل، نهادینه‌سازی و توسعه همکاری‌های فرابخشی برای سلامت بر عهده دارد.

گفتنی است؛ قرائت بیانیه توسط داراب، مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان، و تقدیر از فعالین کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، جمعی از خیرین شهرستانی و اصحاب رسانه‌های خبری از دیگر برنامه‌های مراسم بود.