آغاز پویش مردمی مشارکت در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در اهواز+ تصاویر

آغاز پویش مردمی مشارکت در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در اهواز+ تصاویر

حوزه اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، با همکاری معاونت بهداشت، مراکز بهداشت شرق و غرب اهواز، کانون و سفیران سلامت محله، داوطلبین سلامت، سفیران سلامت خانوار منطقه ملاشیه و شرکت نوو نوردیک پارس، اقدام به برگزاری پویش مردمی مشارکت در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا کرد.

به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای‌عالی سلامت و امنیت غذایی، به دنبال اجرای برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا در سراسر کشور، با هدف تاثیرگذاری بیشتر این برنامه و جلب مشارکت فعال آحاد مردم، سازمان‌های مردم‌نهاد، غیر‌دولتی، عمومی و گروه‌های داوطلب پویش مردمی مشارکت در بسیج ملی کنترل فشار خون بالا آغاز شد و بر همین اساس عصر دیروز این پویش در مناطق کوی منبع آب، حصیرآباد و علی‌آباد برگذار شد.

خاطر‌نشان می‌سازد علاوه بر سنجش فشار خون افراد این مناطق، آموزش‌هایی نیز از سوی پزشک و کارشناس بهداشت منطقه در خصوص آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی از خطرات فشار خون بالا، علل و راه‌های پیشگیری از آن تشریح شد.

گفتنی است حوزه معاونت اجتماعی ۷۹ کانون سلامت محله در استان ایجاد کرده است و این کانون‌ها پیش از این و در مرحله اطلاع‌رسانی برنامه بسیج ملی کنترل فشار خون بالا نیز، با هدف اطلاع‌رسانی، حساس‌سازی  و جلب مشارکت‌های مردمی اقدام به برگزاری برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی کردند.